Koguduse tööbörs 2009

Mis galerii

Tekstid

Evangelismist

Jumala kogemine

Jah, ma olen päästetud

Mis toimub Jumala koguduses

Midagi koguduse juhtimisest

Kuidas käia koos ustava Jumalaga

Kogudus kui kodu keset Kehrat

Motivatsioon, eneseanalüüs ja ettevalmistuse tähtsus

Koguduse tööbörs 2009

Jumala armastusest ja armastavast Jumalast vol 1

Jumala armastusest ja armastavast Jumalast vol 2

Pildid

Muusika

Viidad

Jutlused

Lehed

Meedia

Videod

Jeesus ütleb: „Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe. Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töö-tegijaid välja oma lõikusele!“ Lk 10:2
Käesoleva aasta palvesoovide nimekiri ilmub „tööpakkumiste kuulutusena“. Allpool on kirjas suur osa meie koguduses tehtavatest töödest, mis on omal moel ametinimetuste alla koondatud. Paljusid siin nimekirjas leiduvaid asju me teeme (mitte küll täpselt samades „ametites“), paljusid asju on ustavad tegijad teinud aastaid. Aga on ka valdkondi, millega me ei ole hakkama saanud. Palvetage, et tegijad jõuaks teha ja tühjad kohad saaks täidetud. Vaata, kas sinagi leiad end pildilt!

Pastor - koguduse vaimuliku töö juht. Juhatuse liige. Vastutab vaimuliku õhkkonna, õpetuse kvaliteedi ja koguduse vaimuliku kasvu eest tervikuna. Korraldab vaimulike tali­tuste läbiviimist. Esindab kogudust vaimulikes küsimustes.

Misjonitöö juht - korraldab misjoni­tööd tutvustava materjali levitamist kogu­duses, annab koguduse teenistustel lühi­ülevaateid meiega seotud misjonäride tööst, korraldab misjonäride külaskäike ja eriüritusi misjonitöö tutvustuseks ja toetuseks. Suhtleb koguduse nimel meiega seotud misjonäridega, vahendab nende vajadusi, palvesoove jm.

Palvetöö juht - korraldab palve­soovide võtmist koguduses ja väljast­poolt ning nende eest palvetamist koguduse teenis­tustel, palve­koos­olekutel ja palve­gruppides. Korral­dab palveta­mise regu­laarseid ja eriüritusi näiteks palvekoosolekud, palveööd jmt.

Eestpalvetaja - küps ja kogenud kristlane, kes koguduse üritustel ja üritustevahelisel ajal teenib teisi palvetamisega, otsib prohvetlikku ja tunnetuse sõna, nõustab koguduse juhte.

Väikegrupi juht - korraldab oma kodus või mujal sobivas kohas regulaarseid osadus­kohtumisi. Koordineerib nende kohtumiste programmi vastavalt profiilile (palvegrupp, osadusgrupp, huvigrupp jm), jälgib grupi dünaa­mikat ja selle liikmete vaimulikku kasvu.

Kodugrupi vastuvõtja - avab oma kodu regulaarseteks osaduskohtumisteks, loob koos grupijuhiga (kui ta ise pole grupijuht) sooja ja südamliku õhkkonna, mis soodustab grupi­liikmete vaimulikku kasvu.

Tunnistaja - vaimulikult ergas ja küpsev isik, kes on valmis aeg-ajalt oma Jumalat austavaid ja kogudust ehitavaid vaimulikke kogemusi teistega jagama.

Koosoleku juhataja - kavandab jumala­teenistused, kohtub ja peab nõu teenistuse eri osade läbiviijatega ning juhatab koguduse teenistusi ning muid üritusi.

Koosoleku juhataja abiline - osaleb koguduse üritustel korrapidaja ja abilisena ning täidab koosoleku juhataja poolt saadud ülesandeid - näiteks uste/akende avamine/sulgemine, koos­olekuks vajaliku varustuse paigaldamine, küte ja valgustus, inimeste vastuvõtmine, tervita­­mine ja kohale­juhatamine, korjandus, tekstide lugemine, leivamurdmise jm talituste ettevalmistamine. Koosoleku ajal jälgib olu­korda ja lahendab ootamatuid ning ette­näge­ma­tuid juhtumeid (korrarikkujad, esma­abi, elektri­toide, häire­signalisatsioon jmt).


Hingehoidja - vaimulikult küps ja usaldus­väärne inimene, kelle poole saavad era­viisi­liselt pöörduda hingeliste, emotsio­naalsete, vaimu­like jmt probleemidega inimesed. Nõus­tab abivajajaid ja palvetab koos nendega, vaja­dusel soovitab abi. Hoiab vaimuliku töö juhti kursis üldiselt toimuvaga, ent ei reeda ini­meste isiklikke saladusi.

Vaimulik õpetaja - anniga inimene, kes uurib Piiblit, vaimulikke kirjutisi ja otsib Jumalat ning õpetab sellest lähtudes kogudust ja üksik­isikuid ülesehitaval viisil sobivatel üritustel (teenistused, noorte­üritused, sisekoolitused, piibli­tunnid jm).

Lastetöö juht - (pühapäevakooli direktor) - juhatuse liige. Korraldab koguduses lastetööd, sealhulgas valmistab pühapäevakooli õppe­kava ja tunniplaani, korraldab pühapäevakooli kaastööliste koolituse, lastetöö materjalidega varusta­mise, pühapäevakooli klasside valmis­oleku lastetööks. Samuti korraldab ja koordi­neerib lastega seotud tegevusi  - laste­hoid koguduse ürituste ajal, laagrid, väljasõidud, jumala­teenistuste lasteosa, laste esinemised teenistustel jmt. Juhib vahetult lastetöö aktiivi (aktiivsemad ja innuka­mad pühapäevakooli õpetajad), kohtudes nendega regulaarselt ja kavandades lastetööd koos nendega. Esindab koguduse lastetööd juhatu­ses ja koguduse­välistel  üritustel. Peab sidet liidu laste­töö juhtide ja teiste lastetöö juhtidega.

Pühapäevakooli õpetaja - annab püha­päeva­kooli lastele regulaarselt tunde vastavalt tunni­plaanile ja õppekavale. Erinevad õpeta­jad annavad eri profiiliga tunde - piibli õpeta­mine, käeline töö, muusika, õue­tege­vused jmt. Teevad üld-jumalateenistuse laste­osa. Hoiavad lapsi ja tegelevad lastega koguduse ürituste ajal (Alfa kursus jmt lastehoiuga üritused, laagrid, laste väljasõidud jmt).

Noortejuht - juhatuse liige. Korraldab  koguduse noorsoo­tööd, sealhulgas koostab noorte­töö ja noorteürituste kava ning jälgib noorte koguduseliikmete ja liikme­kandi­daatide vaimulikku kasvu. Korraldab teiste noorte­töö tegijate (noorte­aktiivi) koolitust, hangib  noorsoo­tööks vajalikke materjale ja va­hen­­deid. Juhib vahetult noorteaktiivi, kohtu­des nendega regulaarselt ja kavandades koos nendega noortetöö üritusi. Planeerib ja koordineerib noorte eriüritusi (majavälised suur­­üritused, laagrid, väljasõidud, noorte Alfa jm). Esindab koguduse noortetööd juhatuses ja koguduse­välistel üritustel. Peab sidet liidu noortetöö juhtidega ja teiste noortejuhtidega.

Noorteaktiivi liige - osaleb noorteõhtute jt noorte ürituste korraldamisel, võtab vastutust vastavalt oskustele ja annile – üri­tuste juhtimine, vaimulik osa ja tunnis­tused, mängude korraldus, snäkk, tehniline teenin­damine, ürituste turva­mine jmt.

Muusikatöö juht - juhatuse liige. Korraldab ja koordineerib koguduse muusikatööd, seal­hulgas koosolekute muusikakava, erinevad muusikakollektiivid, muusikalise rõhuga eri­üritused, koguduse muusikute esinemised väljas­pool ning külalismuusikute kutsumine.  Korraldab ja koordineerib koguduse muusi­kute koolitusi, varustab nootidega ja soovitab repertuaari. Esindab koguduse muusika­tööd juhatuses ja kogudusevälistel üritustel. Peab sidet liidu muusikatöö juhti­dega ja erinevate kristlike muusikutega.

Muusikaõpetaja, koorijuht - õpetab kollek­tiividele (lasterühmad, ansamblid, bändid, koorid jt) repertuaari, juhendab ja saadab neid esinemisel.

Muusik - osaleb pilli või lauluga kollektiivides või soleerib. Võtab osa kokkulepitud proovi­dest ja esine­mistest. Harjutab iseseisvalt proovide vaheajal.

Ülistusjuht - sobiva anniga inimene, kelle ülesandeks on jumalateenistustel ja koguduse muudel üritustel sellise õhkkonna loomine, kus võimalikult paljud osalejad saavad Jumalat ülistada. Võib teenida koos mõne kollektiiviga või ka neist sõltumatult.

Noodihoidja - peab korras paberil ja elektroo­niliselt hoitavad noodi/duuri/sõnade kogu. Korraldab kollektiividele vajalike nootide paljunduse ja noodikogumike vormistamise (nt koori või ülistuskoosseisu repertuaar).

Heli/valguse insener - korraldab koguduses ja väljasõidul ürituste heli ja valgusega teenin­damise, sealhulgas sõnade, klippide jmt  näitamise. Peab korras heli ja valgus­tehnikat ja multimeediaseadmeid.  Sal­ves­tab ja teeb kättesaadavaks vastavalt kokku­lepetele koguduse üritused. Teeb ette­panekuid süsteemide arendami­seks ja arendavad neid.

Sotsiaaltöö koordinaator - korraldab abi­vajajate toetuseks eriprojekte (korjandused jmt), suhtleb liidu (Sõbra käsi, keskus) ja valla sotsiaaltöö võrgustikuga ning korraldab koguduse osaluse ühisprojektides. Korraldab kogudusse saabuva abi jagamise ning laeku­vate abipalvete lahenda­mise.

Võta-või-jäta teenistuse liige - teenindab inimesi Võta-või-jäta lahtioleku ajal ja kokkuleppel muul ajal. Omab ülevaadet saada­olevast sortimendist. Võtab vastu, sor­tee­rib ja paneb välja saabuva abikauba. Utiliseerib ülejäägid.

Inimeste külastaja – käib regulaarselt külas koguduse liikmetel, kes kohale ei saa tulla. Tunneb huvi eemale­jäänute vaimuliku elu vastu ning ergutab neid vaimulikult ise­seisvalt hakkama saama. Abis­tab neid jõudu­mööda või vahendab vajadused kogudusse. Annab külastustest ülevaate koguduse juhtidele.

Majandusjuht - juhatuse liige. Korraldab koguduse vaimuliku töö tehnilise teenin­dusega seotud aspekte ja juhib abilisi.

Varahoidja - korraldab ja hoiab koguduse sula­raha ja sellega seonduvad dokumendid, jälgib arvete laekumist ja korraldab nende täht­­aegse maksmise. Peab koguduse olulise­ma­te varade loendit ja jälgib varade säilimist. Esitab aastakoosolekule varade aruande ja juha­tusele vajalikku infot juhtumis­otsuste tegemiseks.

Majaperemees - märkab ja parandab väikse­mad maja remondivajadused, peab korras töö­toa ja tööriistapargi, teeb ja korraldab muid asjakohaseid "meestetöid" majas (puud, kütmised jmt). Teeb arendus­ettepanekuid ja osaleb arenduses, mis puudutavad koguduse maade ja hoonete üldist olukorda.

Meistrimees - osav tegema mõnda kogu­duse majapidamises vajalikku remondi või ehitus­tööd - näiteks toru-, sise­viimistlus-, üldehitus-, elektri-, projekti- jm tööd. Osaleb remondi ja arendus­­pro­jektides vasta­valt oma annetele.

Majahoidja - koristab ja likvideerib maja ümbruse prahi, lükkab lume, liivatab kui vaja, niidab muru, pügab oksad-põõsad ja teeb muud asjakohased välitööd.

Majaperenaine - jälgib maja üldist heakorda, juhendab koristajate tiimi (määrab, mis kuu­lub regulaarse koristuse alla, koolitab), varub koristuse kulumaterjalid ja koristus­vahen­did, koristab või korraldab koristuse seal, kuhu tavakoristus ei jõua (eriruumid, talgud).

Koristustiimi liige - osaleb maja koristus­graafikus ja talgutel. Koristab ruume vastavalt graafikule ja koristus­juhendile.

Majaperenaise abiline - teeb regulaarseid või ühekordseid töid maja­pere­naise juhtimisel: lillede eest (maja sees ja väljas) hoolitsemine, külalistubade ette­valmistus ja järelkoristus, pesupese­mine, akendepesu, suur­puhas­tustel abiks­­olemine jmt.

Kohvikuperenaine - peab korras kohviku sead­med ja nõud, varustab kulumater­jali­de­ga, koordineerib muud toitlustusüritused, juhen­dab kohvikutegijaid, jälgib heakorda kohvikus.

Kohvikupidaja - osaleb kohviku graafikus (kord paari-kolme kuu jooksul), serveerides kohvi, tee ja kerge suupiste. Koristab kohviku pärast üritust.

Stilist - korraldab regulaarse ja eriürituste puhul maja ja saalikaunistuse, varub kulu­materjalid (küünlad, lilled jmt). Aitab kaasa ja annab nõu teistele, kes majas toimetavad, et töö tulemus oleks ilus. Korraldab kirikupühade ja eriliste sündmuste erikaunistused (jõulud, ülestõusmispühad, riigi aastapäev jmt).

Veebitoimetaja - hoolitseb, et koguduse kodulehel oleks värske info koguduses toimuva kohta. Paneb üles kuukavad, piltlood koguduse üritustest jmt. Hoolitseb koguduse ürituste slaidiprogrammide eest ning hangib erinevaid multimeediaid, mida vajataks koguduse üritustel (klipid, fotod, muusika). Hoolitseb, et koguduse kodulehel oleks esitatud adekvaatne multimeedia koguduse tegemistest (pildid, klipid, jutluse failid jmt).

Raamatukogu töötegija - peab korras koguduse raamatukogu ning loetelu koguduse kirjanduse kohta, laenutab kirjandust soovijaile, tutvustab uudiskirjandust sobivail viisidel, teeb ettepanekuid kirjanduse hanki­miseks raamatukokku. Koordineerib regu­laarseid kirjanduse väljamüüke koguduses.

Administraator - peab korras koguduse ja juhatuse üldised dokumendid (protokollid, kirjavahetus, liikmete register, lepingud jm). Protokollib koguduse ametlike organite (juhatus, üldkogu) koosolekud ja otsused. Peab korras koguduse arhiivi (ajaloolised ja säilitamisele kuuluvad dokumendid). Varustab koguduse kantseleid tarvikute ja kulu­materjalidega. Koordineerib ja kooskõlastab maja ruumide ja muude res­sursside kasutamise (rentimised, eriüritused jmt).

Arvutispetsialist - hoolitseb koguduse arvutite ja arvutivõrgu eest, korraldab ligipääsud res­surssidele. Teeb ettepanekuid arvuti­süsteemide arendamiseks ja arendab neid.

Pildistaja - hoolitseb, et koguduse üritustelt tehakse head fotod ja need hoiustatakse ettenähtud kohas koguduse serveril.

Lehe toimetaja - hoolitseb, et õigeaegselt laekuks koguduse lehe materjalid, paneb materjalid lehte, tira˛eerib lehe. Kujundab ja tira˛eerib koguduse tavapärased ja eriürituste kuulutused, laululehed jmt trükised.

Kirjasaatja - hoolitseb, et koguduse ürituste info oleks avalikustatud - kuulutused aja­lehtedes, koguduse teadetetahvlil, veebis, linna teadetetahvli.  Saadab õnnitluskaardid ja koguduse lehed regulaarselt koguduse eemal­ole­vatele liikmetele. Saadab pressi­teateid kogu­duse sündmuste kohta, suhtleb sobival ja kooskõlastatud viisil aja­kirjandusega.

Juhatuse esimees - koguduse juhatuse töö planeerija. Korraldab regulaarselt juhatuse liikmete kokkusaamisi ja vajadusel nende koolitust. Vastutab koguduse varade säilimise ja arendamise ning finantsilise ja majandusliku olukorra eest.

Seadusetundja - on kursis üldise ja eriti mitte­tulundus­ühinguid, kirikuid ja kogudusi puudutava seadusandlusega ning jälgib kehti­vate õigusaktide muudatusi. Nõustab juhatust juriidilistes küsimustes. Koostab koguduse ametlike kirjade ja lepingute tekstid.

Logistik - aitab korraldada transporti: erinevad väljasõidud, sõpruskoguduste vastuvõtuga seotud või muud väljasõidu­üritused.

Sinu teenimistööd koguduses pole siin kirjas? - Oops, parandame selle vea. Anna teada.

Ma leidsin siit töö, mida tahaksin teha või milles osaleda - pole viga, tööd jätkub, anna teada.

Kellele ma pean teada andma? - Proovi rääkida näiteks mõnele koguduse juhile.

Viimati muudetud: Reede 23. Jaanuar 2009 14:52

© Kehra Kogudus
Värske::Kogudus::Inimesed::Galerii::Welcome::Statistika::Admin
Vaatajaid praegu: 5 • täna: 146 • alates kokku: 41270

Uudised

Meie koguduse uudiste RSS voog

Kehra Koguduses jumalateenistus Leivamurdmisega

Loe edasi...
2. Veebruar 2014 11:00

Kehra Koguduse uues aasta esimene jumalateenistus koos leivamurdmisega. Loe edasi...
1. Jaanuar 2014 15:00

Kehra Koguduses Jõululaupäeva jumalateenistus. Loe edasi...
24. Detsember 2013 16:00

Kehra Koguduse pühapäevane jumalateenistus Loe edasi...
1. Detsember 2013 11:00

Kehra Koguduse noorteõhtu Loe edasi...
30. November 2013 18:00

Kehra Koguduse noorteõhtu

Loe edasi...
23. November 2013 18:00

Jumalateenistust juhib Krista Ehanurm. Jutlus Allan Kroll. Muusika Helen Haas.

Loe edasi...
9. Juuni 2013 11:00

UudisedUudiste arhiiv