Aitaks ka

Pealeht - Teated - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Saal

Mida tehtud ja mida tehakse?

Alates jaanipäevast 2000 peab kogudus teenistusi uues saalis. Siseviimistlus on küll pooleli, kuid keegi ei taha tagasi minna väiksesse ja kitsasse saali maja teises pooles. Kõige suuremat väljakutset pakub külm aeg, küttesüsteem on lõpuni välja ehitamata. Mitmesuguste abivahenditega saab pühapäeva hommikuks saali siiski niipalju soojaks, et isegi üleriided võib ära võtta.

Jaanipäevaseks aastapäevateenistuseks sai ette suur klaassein ja sisemine klaassein-uks, seinad ja põrandad olid endiselt "paljad". Mööblina läks käiku vanast palvelast toodud pingid ja majast kokkukorjatud toolid. Sügisel-talvel 2000 on olnud ehituse mõttes vaiksem aeg, sest raha pole... Jõudumööda on siiski seatud üles valgusteid, soojusisolatsiooni, ajutise kütte lahendusi ja muid pisemaid töid. Jõulukingitusena tuli ühe koguduseliikme suurem annetus, mille eest sai vahetatud saali teised aknad.

2001. esimesel poolaastal tuli kogudusel siiski mõneks kuuks vanasse saali "taganeda". Uues saalis hakkas käima siseviimistlus. Ülestõusmispühadeks peaks valmis olema seinad ja akende ümbrused, ripplagi ja olulised viimistluselemendid koridoris ja kogudus kavatseb jätkata Jumala teenimist uues saalis.

Järgmiseks suuremaks (oma aega ootavaks) tegevuseks on põrandakütte automaatika ja kollektorite osa soetamine (küttetorud on juba põrandas ootamas), ühendamine ja häälestamine. See saab võimalikuks niipea, kui oleme kokku saanud järjekordse mõnikümmen tuhat krooni ehitusele kuluvat raha.

Saaliehituse pildid.

Kuidas saaksid kaasa aidata?