Koguduse leht 5 : Õpetusartikkel evangelismist |
Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 5
Eelmine osa Järgmine osa
Piibel räägib sellest, et Paulus (endine Saulus), minnes Damaskusesse, kohtub Jeesusega ja
kaotab nägemise. Jumal saatis Ananiase tervendama Saulust pimedusest ja rääkima sellest, mis on tema eluülesanne. Ta ütles: Saul, vend, näe jälle! Edasi rääkis ta: Meie esiisade Jumal on sind valinud tundma Tema tahtmist ja nägema seda õiget ja kuulma häält Tema suust, sest sa pead olema Tema tunnistaja kõigi inimeste ees neis asjus, mida sa oled näinud ja kuulnud. Ap 22:14,15
Mille jaoks Jumal valis Pauluse? Kõhklemata vastame: Tunnistama Kristusest. Eespool olevad
salmid aga näitavad, et tunnistamine ei olnud mitte esikohal. Loe need salmid uuesti. Ananias
ütles Paulusele: Esiisade Jumal on valinud sind - milleks?
Nendele kolmele järgneb neljas ja viimane asi: Pead olema tema tunnistaja kõikide inimeste ees, selle tunnistaja, mida oled näinud ja kuulnud. Näeme siin tunnistamise juurde kuuluvat Issanda Jeesuse Kristuse isikut.
Jeesus ütles Jh 3:11: Me räägime, mida teame ja tunnistame, mis oleme näinud. Apostel Johannes kirjutab: Seda ma olen teile kirjutanud, et te teaksite enestel olevat igavese elu. 1Jh 5:13
Esmalt peab meil olema usu kaudu isiklik suhe Jeesuse Kristusega. Selliselt elame kristlase elu koos Kristusega. Vaatame veel korra kirjakohta Ap 22.
Kust leiame Jumala tahte? Piiblist. Kuidas võime näha õigust Issandas Jeesuses Kristuses? Jälle Tema Sõnas, kui Püha Vaim kirgastab seda meile. Kus kuuleme Tema häält? Ta räägib oma Sõna, Piibli kaudu.
Johannes kirjutab: Mida me oleme näinud ja kuulnud, seda me kuulutame teile, et teilgi oleks osadus meiega. Ja meie osadus on Isaga ja Tema Pojaga Jeesuse Kristusega. 1Jh 1:3 Niisiis peame jagama teistega seda, mida ise oleme nänud ja kuulnud. Kristuse tunnistaja näitab alati Kristust. Ta räägib teistele ja jagab nendega, mida ta ise on näinud ja kuulnud Kristusest. Keegi on öelnud Kristusest tunnistamisest seda, et algul vaatame hoolega Issandat ning seejärel läheme inimestele rääkima seda, mida oleme näinud.
Midagi on öelda sellisel tunnistajal, kelle sõnum on tõeline ja elav ning jõuab südamesse. Me ei saa tunnistada, kui me ei võta päevast aega, et vaadata Jeesust ja kuulata Tema häält. Me ei saa Temast selget pilti ainult piiludes. Peame võtma aega, et kiindunult vaadata Kristust ja kuulata Tema häält.
Psalmist ütles: Üht ma olen palunud Jehoovalt; seda ma üksnes nõuan, et ma saaksin asuda Jehoova kojas kogu oma eluaja ning tähele panna Jehoova teenistuse armsust ja mõtiskella Tema templis! Ps 27:4 Vaadelda Jumala võluvust on sama, mis näha, kui imeline Ta on. Elada Tema majas on sama, kui kuuata, mida Tal on öelda. Kas võtame iga päev aega vaatamiseks ja kuulamiseks? Psalmist ütleb edasi: Sinu Sõna on see mida mu süda ütleb: Otsige mu palet! Siis ma otsin, Jehoova, Sinu palet. Kas selliselt kõlab ka meie vastus? Kui see on nii, siis on meil olemas tõeline tunnistamise alus; me võime tunnistada Issanda Jeesuse Kristuse isikust. Samas näeme, et koos Issandaga veedetud aeg annab meile ka julgust tunnistada.
Hea näide sellisest julgusest on Ap 4:13 Aga kui nad Peetruse ja Johannese julgust nägid ja teada said, et nad on kirjatundmatud ja õppimatud mehed, panid nad seda imeks ja tundsid nad ära, et nad olid need, kes olid olnud Jeesusega. Sünagoogi liikmed olid imestunud nähes Peetrust ja Johannest. Rahva juhid olid paljudest asjadest hämmeldunud, kuid kõige enam apostlite julgusest.
Selles olukorras tähendab julgus vabalt rääkimist. Miks on nii raske rääkida Jeesusest Kristusest? Võime vabalt rääkida maailma olukorrast, spordist, vaadatud seebiooperist ja muudest asjadest, kuid kui Jeesuse nime mainitakse töö juures või sõprusringkonnas ilmub näole pahandav puna ja keel kleepub kurgulakke. See tuleb sellest, et me ei tunne Jeesust veel piisavalt. Me ei ole olnud piisavalt Temaga osaduses. Sellele kirjakohale vastavalt Peetrus ja Johannes olid olnud Jeesusega. See andis neile võime rääkida täiesti vabalt. Kas ei ole mitte tõsi see, et räägime meelsasti kellestki, keda tunneme ja tõeliselt armastame?
Kui tahame julgelt rääkida Kristusest, peame Teda paremini tundma õppima. Peale seda, kui oleme piisavalt veetnud aega koos Temaga, me mitte ainult ei pea midagi ütlema vaid see, mida tahame öelda, on tõeline ja elav. Kui võtame aega Issandaga olemiseks tuleb meisse midagi Tema sarnast. Peetruses ja Johanneses oli midagi, mis väljendas seda, et nad olid koos Jeesusega. Kas meist võib öelda sama? Muutus toimub siis, kui mõtiskleme Tema Sõna üle ja räägime Temaga palves. See tekitabki muutuse. Me saame Tema sarnaseks. Aga me kõik, kes katmata palgega vaatleme Issanda auhiilgust otsekui peeglis, muutume samasuguseks kujuks aust ausse nagu Issanda Vaimust.
Kuidas õpime sõpra paremini tundma? Sõbrustame temaga rohkem. Tutvume teise inimesega vahetades arvamusi ja jagades kogemusi koos temaga. Teiste sõnadega: koos olles.
Nii on ka suhe Kristusega. Ta räägib meile sõna kaudu. Sealt saame teada kes Ta on ja mida Ta teeb. Selleks peaksid sa iga päev leidma aega, et veeta hetk lugedes ja mõtiskledes Jumala Sõna üle. Osaduse Jeesusega saad kuuletudes Temale ja veetes aega Temaga palves. Varu see aeg, et sõbruneda Jumalaga. Sellest sõltub, kas sinu tunnistamine on efektiivne või ei.
(Järgneb)
Lorne Sanny raamatu The Art of Personal Witnessing soomekeelsest versioonist tõlkinud ja refereerinud Kenno ja Jana Leier.
Eelmine osa Järgmine osa
Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 5
© Kehra Kogudus 1998. Teostus Alland Parman
Kreutzwaldi 1, Kehra, 74306 Tel:2-6084384; Fax:2-6085696; e-mail: kehra.kogudus@mail.ee