Kehra Kogudus

Koguduse leht 6 : Evangelismi õppetunnid (6)

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 6

Eelmine osa Järgmine osa

Kristlase elu keskmes on Jeesus Kristus. Me saame Teda tundma Vabastajana isikliku usuvaliku kaudu, kui võtame Ta vastu oma südamesse ja ellu - elame kristlase elu usus koos Temaga. Selle kaudu saab Ta igaühele isiklikult reaalseks ja kui tunneme Kristust isiklikult, siis tahame Teda tutvustada ka teistele. Võime tõesti rääkida Jeesusest täiesti vabalt - meil on julgus teha seda loomulikult, viisakalt ja sõbralikult. Osadus Kristusega muudab meid vähehaaval Tema sarnaseks ja see aitab meil muuta oma suuline tunnistus tõhusamaks.

Määratud aeg

Kuidas leida aega, et olla igal päeval Issandaga kahekesi? Vaata Tn 6:10-11 - seal on lahendus küsimusele. Taanielile kadedad vürstid mõjutasid kuningas Daarjavest vastu võtma seadust, mille kohaselt sätestati, et kui keegi palub kedagi muud kui kuningat järgmise 30 päeva jooksul, heidetakse ta lõvide koopasse. Aga kui Taaniel sai teada, et kiri oli kirjutatud, siis ta läks oma kotta, mille ülakambri aknad olid avatud Jeruusalemma poole. Ja kolm korda päevas heitis ta põlvili, palvetas ja kiitis oma Jumalat, nagu ta seda ennegi oli teinud. Kuid siis tormasid sisse mehed, kes leidsid Taanieli palvetamast ja anumast oma Jumala ees. Sellest juhtumist võime õppida nii mõndagi.

Esiteks seda, et Taaniel oli võtnud kolm korda päevas palveks teatud aja. Võib-olla ei ole sul just niimoodi võimalik, aga üks asi on kindel - me peaksime iga päev planeerima aja Issanda Jeesuse Kristusega kokkusaamiseks.

Milline aeg kellelegi paremini sobib, sõltub päevaplaanidest. Paljudele meist on parim hetk varahommikul. Siis võime vaikida Issanda ees, et saada juhtnööre Tema sõnast oma päeva jaoks. Ta võib meid toita, kinnitada ja juhtida nii, et kogu päeva tegemised toovad Temale au.

Võttes selle aja peame loomulikult pisut varem tõusma. Seda polegi nii raske teha. Peame üksnes otsustama, kui pika vaikse hetke tahame hommikul veeta ja tõusta üles just selle võrra varem. Kui me pole harjunud enamaga, soovitaksin alustada 15 minutiga igal hommikul. Teised, kes on sellega harjunud aastate jooksul, kasutavad ehk pool tundi või tunni, aga algajatel on hea alustada lühema ajaga. Kui vaiksest hetkest saab rikas ja õnnistatud aeg, pikenda see 20 minutini. Veeda algul lühemaid palveaegu ja lase neil pikeneda Issanda juhtimist mööda.

Milles seisneb vara tõusmise saladus? Polegi midagi salapärast, peab vaid õhtul õigel ajal magama minema. Peame võitma selle võitluse, kui tahame rahuldavat puhkust ning tõusta hommikul rõõmuga, et kohata Issandaga ja saada kinnitust päeva jaoks.

Üks asi on väga tähtis - ükskõik mis juhtub, peaksime oma Issandale pühendatud vaiksest hetkest kinni pidama. On parem kasutada 15 minutit iga päev, kui vaid kavatseda võtta terve tund kunagi järgmisel nädalal.

Loomulikult, Jumal ei ole ju meie peale vihane, kui hommikuhardus jääb pidamata ja see ei pea tähendama päeva ebaõnnestumist. Aga asi on nagu kliima ja ilmastik. Ilm vaheldub päevast päeva, aga kliima püsib sama. Päevased vaiksed hetked võivad natuke muutuda ümbruskonna mõjudest, aga muutumatuna peaks püsima see, et meil on päevas aeg Issandale.

Määratud paik ja koht

Teine asi, mida me näeme Taanieli juures, on see, et tal oli kindel palvekoht - ta läks koju. Õige paiga leidmine on tähtis, sest see säästab aega. Paik peaks olema selline, et võime olla seal üksi. Issand Jeesus läks mõnikord üsna kaugele, et olla üksi. Näiteks loeme Mt 14:23 Kui Ta siis rahva oli lasknud minema, läks Ta ise üle mäele üksipäinis palvetama. Ja õhtu tulles oli Ta üksinda sealsamas.

Me peame saama olla üksi ja häirimata. Igaüks meist võib otsida, milline oleks sobiv paik. Kas oma tuba, mingi nurgake või isegi kelder. Oma kodus koristasin puhtaks ühe autogaraai nurga, panin tsementpõrandale vaibatüki ja tõin sinna tooli. Nii sain paiga kuhu võisin minna hommikul palvetama. Ilusa ilmaga võib lähedal olev park olla hea koht.

Lihtne meetod

Kui meil on määratud aeg ja koht, vajame veel ühte meetodit. Ennekõike alusta Jumala sõnaga. Tema sõna toidab hinge. Inimene ei ela üksipäini leivast, vaid igast sõnast, mis Jumala suust lähtub. Peaksime seega kasutama Piiblit.

Võib-olla on hea lugeda läbi Johannese evangeelium, peatükk igal hommikul. Lugedes peaksime paluma Jumalat, et Ta räägiks meile nii, et näeksime Jeesuse isikut. Me peaksime paluma tõe oma ellu. On palju parem järgida määratud plaani, kui nokkida piiblikohti siit-sealt. Ükskõik millist plaani järgiksimegi, see peaks olema pidev ja süstemaatiline.

On hea, kui meil oleks vihik kuhu saame kirjutada asju, mida Jumal meile oma sõnast avab. Ta kirgastab meile mingi tõe ja aitab tegelda probleemidega. Kui veedaksin 15-minutilise vaikse hetke, kasutaksin sealt 7-8 minutit Piibli uurimiseks ja kirjakoha üle mõtisklemiseks. Sellele järgneks palve.

Mida peaksime tegema palves? Järgmised viis asja on meile abiks:

Kas sa oled võtnud aja palveks iga päev? Kui ei ole, siis mis takistab sind alustamast nüüd? Järgi siinsoovitatud lihtsat plaani. Mitte miski ei asenda sinu igapäevast hardushetke.

Lorne Sanny raamatu The Art of Personal Witnessing soomekeelsest versioonist tõlkinud Kenno ja Jana Leier.

Eelmine osa Järgmine osa

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 6


© Kehra Kogudus 1998. Teostus Alland Parman
Kreutzwaldi 1, Kehra, 74306 Tel:2-6084384; Fax:2-6085696; e-mail: kehra.kogudus@mail.ee