Vastutustundlik pluralism: töös teatud piirkonnas võib osaleda enam kui üks teenimisgrupp.
Vastastikune lugupidamine: väikegrupp, kes kaalub tegevuse alustamist juba olemasolevate
kogudustega paikkonnas, arutab seda lugupidamise mõttes vastavate koguduste esindajatega.
Lähedus ja tihedus: kui mingi grupp kaalub tegevuse alustamist mingi muu grupi lähikonnas, hindab ta selle kõiki võimalikke kahjulikke mõjusid ning püüab neid võimalikult vähendada. Tihe asustus võib lubada väiksemat gruppidevahelist vahemaad kui hõredam asustus.
Ühtsus mitmekesisuses: Kristuse ihule on loomulik üksmeel Pühas Vaimus. Ülesehituslikud ja õpetuslikud erinevused koostööd tegevates koguduste/uskkondade/gruppide vahel on mõistetavad.
Meeskonnavaim ja osadus: töötegijad erinevatest ühes paikkonnas töötavatest gruppidest peaksid algatama omavahelise suhtluse ja osaduse, et tekiks meeskonnavaim.
Vahendite jagamine: iga teatud piirkonnas osalev grupp peaks tegema oma vahendid kättesaadavaks teistele, soodustamaks kuulutustööd ja koguduste rajamist.
Kuulutamine neile, kellele pole varem kuulutatud: osalevad grupid peaksid pöörama peatähelepanu kohtadele või kogukondadele, kus puudub paikne kuulutustöö või kogudus.
Lepitus: konflikti tekkides osalevate gruppide vahel tuleks teha kõik sellele lahenduse leidmiseks, vastavalt Mt 18:15-17 ja 1Kr 6:1-8.
Koguduslikud/parakoguduslikud suhted: peatähelepanu tuleb pöörata kohaliku koguduse elule, tunnustavalt tuleb suhtuda kogudusi abistavate organisatsioonide toetavasse teenimistöösse. Neid kahte gruppi tuleb kutsuda üles omavahelisele suhtlusele.
Ühised nõupidamised: osalevate gruppide vahel peaks perioodiliselt korraldatama ühiseid nõupidamisi, millel tuleks tutvustada iga grupi plaane.