Mis on Alfa?

Alfa

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - a

Me pakume inimestele võimaluse teada saada, mida me usume - see on Alfa.

AAvatud kõigile, vaba sissepääs, sundimatu õhkkond.
LLoengud, vestlusring, küsimused ja vastused.
FFantastiline pakkumine - meeldiv seltskond, kirikukohv, üllatusi.
AAlfa tähendab saada teada algusest ja niipalju, kui sulle sobib.

Alfa kursus on praktiline ülevaade kristlikust usust. Alfa kursused on mõeldud inimestele, kes tavaliselt kirikutes ei käi või "värsketele" kristlastele, kes kristlusest palju ei tea.

Praegu on kogu maailmas käimas enam kui 10000 Alfa kursust 72 riigis. Iga kuu registreeritakse rahvusvahelises Alfa-keskuses Inglismaal sajad uued kursused. Alfa kursusi korraldatakse pea kõigis kristlikes uskkondades - katoliiklastest, luterlastest ja baptistidest kuni nelipühi- ja karismaatiliste kogudusteni. Alfa kursusi peetakse sageli koolides, vanglates, isegi ärides.

Questions of lifeAlfa kursustel õpetatav on kokku võetav 15 loengusse. Kursuse loengud põhinevad Nicky Gumbeli raamatul Questions of Life (Kingsway Publications, hind umbes £6).

Alfa kursus on alguse saanud Londoni Holy Trinity Brompton (HTB) kogudusest (anglikaani kogudus). HTB koguduses käivad Alfa kursused aasta läbi ning iga nädal osaleb umbes 500 inimest.

Kursused korraldatakse tavaliselt õhtuti. Kursus algab kerge ühise õhtusöögiga, millele järgneb loeng, mis keskendub ühele kristliku elu kesksele teemale. Pärast loengut jagunevad kursuslased 10-12 liikmelistesse fruppidesse, kus arutletakse kuuldu üle. Väikerühmades püütakse luua meeleolu, kus igaüks võib küsida kõike, kaasaarvatud "rasked" küsimused. Väikegruppe juhivad 2-4 rühmajuhti, kes on reeglina kohaliku koguduse liikmed.

Alfa kursuse lahutamatu osa on nädalalõpu väljasõit, millel loengud keskenduvad õpetusele Pühast Vaimust.