Koguduse leht 5 : Lühikroonika

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 5

8. septembril külastas Kehra Kogudust Keila koguduse vanem Jaan Puusaag koos oma perega (kui täpsem olla, siis oli külas kaks Puusaagide peret, kuna Janno Puusaag oli samuti oma abikaasaga). Nad teenisid kogudust nii sõna, kui ka lauluga. Samal pühapäeval laulis ka koguduse kammerkoor.

***

11. septemberil alustas Kehra Koguduse majas tegevust Misjonikool. Avaaktusel tervitasid, ning julgustasid õpilasi ja juhtkonda EKB Liidu peasekretär Ruudi Leinus, Misjonifondi esimees ja Rapla Vabakoguduse pastor Indrek Luide, Kehra Koguduse ekspastor Ingmar Kurg, Valkla Baptisti kogudusest pastor Tiit Niilo ja Ain Ojala, Kuimetsa koguduse pastor Votele Vellend, Oleviste Koguduse pastor Rein Uuemõis, Tapa koguduse pastor Toomas Kivisild, Tallinna Kalju Baptisti koguduse pastor Meego Remmel ning Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Piiblikooli rektor Harry Leesment ja tema abikaasa Jackie. Ffaksi teel saatis tervitused Kõrgema Usuteadusliku Seminari pere eesotsas Ermo Jürmaga. Kohal viibisid veel OM Eesti juht Jyrki Raitila, misjonärid Jim Harrison ja Kevin Mason, Kehra Koguduse liikmed Ilmo ja Inna Kannike - Misjonikooli majadusala abilised. Aktust juhtis Kehra Koguduse pastor Alland Parman.

***

22. septembril kell 13.30 toimus Kehra Koguduses Pühapäevakooli avamine. Koguduse maja ehiti kuningalossiks, sest see maja kuulub kuningale (Jeesusele). Lapsed said joonistada, laulda, kuulata sõnumit Jeesusest ja liikuda ringi majas, et tutvuda, millega pühapäevakoolis tegeldakse.

***

22. septembril jutlustas Kehra Koguduse külalisena Allan Lilleorg, kellel oli kaasas ka perekond.

***

27-29. septembril toimus Raplas OKTA-tsentrumis Misjonikonverents, mille moto oli «Ma ei häbene olla kristlane». Kehra Koguduse liikmetel oli samuti võimalus seal viibida. Osa saadi neljast töökoosolekust, kus kõnelesid Allan Lilleorg, Alland Parman, Indrek Luide ja Hannu Vuorinen (Turu Vabakoguduse pastor). Sõna ja tervitusi jagasid veel Helari Puu (EKB Liidu asepresident), Joosep Tammo (EKB Liidu president) ja Denton Lotz (Baptisti Maailmaliidu peasekretär). Olla ette valmistatud Jumala riigi tööle, kannatlikus Jumala asjades, mitte elada ainult leivast, vaid igast sõnast, mis Jumalalt tuleb ning kuidas elada tänases päevas, öeldes: «Mina olen kristlane» - need olid mõtted, mis jäid südamele.
Misjonikonverentsi raames toimus samuti Misjonimess, kus olid esindatud kristlikud organisatsioonid ja kogudused. Messil oli osalejaid 15, nende hulgas ka Kehra Kogudus. Tublid abilised Krista ja Vahur Zeiger, Jaanus Laagriküll, Gert Vaga, Merike Tamme, Katrin Sarap, Ilmo Kannike ning Misjonikooli õpilased aitasid väljapanekut ette valmistada ning esitleda.
Konverentsil osales 257 inimest (mehi 113 ja naisi 144), keskmine vanus oli 24,8 aastat.

***

30. septembril viibisid Heldur Tooming, Alland Parman, Inna Kannike, Nelli Kivistik, Jaanus Laagrküll ja Vahur Zeiger Nõmme palvelas osaduspäevadel. Julgustasid ja sõna jagasid Nelson Fanini (Baptisti Maailmaliidu president), vend Douglas (Baptisti Maailmaliidu üks juhte) ja Joosep Tammo (EKB Liidu president). Osaduspäeva juhtis Helari Puu (EKB Liidu asepresident), lühisõnumi andis edasi Ruudi Leinus (EKB Liidu peasekretär).

***

5. oktoobril käivitus sellel aastal taas noortetöö. Koguduse noored (ning Inna ja Ilmo) korraldasid avaürituse koguduse kohvikus, kuhu kutsuti teismelisi ning ka noori vanuses 20-25 a. Kõik kohad kohvikus olid täis. Õhtu sisustati sõnaga, lauludega, pantomiimiga ja vestlusega teetassi juures.

***

12. oktoobril toimus Paides lastele üritus, mis kandis nime Tänupäev. Üle Eesti tulid kokku pühapäevakoolilapsed nende hulka kuulus ka grupp Kehrast (üle 20 lapse), kes viibisid üritusel koos Inna ja Eder Kannikesega.

***

12-14. oktoobril külastasid Alland Parman ja Ilmo Kannike Kehra Koguduse sõpruskogudust Kungsängenis. Mõlemad kogudused on hakanud tundma, kui vajalikud on sõprussidemed. Vennad jagasid sõna pühapäevahommikusel jumalateenistusel ning viibisid paljudes peredes, pidasid nõu Kungsängeni koguduse juhtidega, kuidas sõprust edasi arendada. Jaanuarikuu alguses tuleb Kehrat külastama taas Anders Åhlen, seekord õpetama Misjonikoolis. Kevade paiku planeeritakse Kungsängeni nooregrupi külaskäiku Kehrasse. Sõbrad saatsid abi Misjonikoolile (õppimiseks vajaminevat tehnikat ja mööblit tubadesse).

***

19. oktoobril oli paljud muusikahuvilised Tallinna Linnahallis Gospelfestvalil (nende hulgas oli ka palju noori Kehrast). Ürituse korraldasid Young River Ministries (USA-st) ja Noorte Missioon (Eestist). Esinesid: Henry Laks, King`s Kids, Robi & Friends, Villu, Karl Madis, Praise Plus, Nicole, Joy, The Kry. Ühendkooris laulis kaasa ka Kehra noori.

***

20. oktoober (pühapäev) tõi Kehra Kogudusse külalisi. Kõnelesid Heldur Kajaste (Nõmme Baptistikoguduse pastor) ja Esko Vainio (Järva-Jaani koguduse pastor), ning sõnum laulude kaudu tuli Andres Jäätmalt.

***

22. oktoobril sündis pastori peresse tütar Elisabeth. Õnnitlused lehetegijatelt!

***

26. oktoobril toimus koguduse maja ümbruse puhastamine lehtedest. Täname kõiki, kes selle heaks käe külge panid.

***

27. oktoobril külastas Kehra Koguduse segakoor koos Misjonikooli õpilastega Rakke Kogudust selle 60. aastapäeval. Bussi ja sõidutamisega teenis Ilmo Kannike. Segakoor rõõmustas aastapäevalisi lauluga, Alland Parman jagas Jumala sõna.

***

Oktoobrikuu viimane nädal tõi Kehra Koguduse majja elevust. Toimus koguduste rajamise seminari neljas ja viimane moodul. Varasemad kolm osa on aset leidnud Tartu seminaris, seekord kutsuti pastorid-praktikud kokku Misjonikooli juurde.