Koguduse leht 6 : Karjase read

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 6

Novembrikuu esimesel pühapäeval, 3. novembril, teenis kogudust segakoor.

***

17. novembril külastas Kehra kogudust Tallinna Pereraadio peatoimetaja Timo Lige koos perega. Vend teenis kogudust laulude ja tunnistusega. Pärast teenistust söödi kena lõunasöök Aasa talus.

***

17. novembri pärastlõunal kogunes hulk Kehra Koguduse liikmeid meie vanasse palvelasse, et pühitseda selle 47. taasavamise aastapäeva. 16. novembril 1944 aastal süttis jumalakoda teadmata asjaoludel. Viie aastaga suutsid koguduse liikmed (Meie keskel on taastajatest veel Heino ja Hildegard Tuulik, Akte Toomet, Arnold Altsepp) ja koguduse sõbrad maja taasavada. Alates 13. novembrist 1949. aastast võis Jumala rahvas taas oma majas Jumalat kiita.

Meenutusi jagasid Heino Tuulik ja Arvelt Kaasma. Külalised Tiit ja Aili Niilo Valkla kogudusest tervitasid lauluga. Lauluga teenis ka Kehra segakoori sekstett. Meenutati igavikku lahkunud töötegijaid.

Tänulikus meeleolus möödunud ürituse lõpetas Ruudi Leinus (EKBL peasekretär) oma lõpusoovidega Pärast oli armastussöömaaeg.

***

24. novembril, surnute mälestamise pühal, viibis Kehra koguduse segakoor Avispea Vabakoguduses. Enamus koori liikmetest oli seal esmakordselt. Jumalateenistust juhatas Avispea koguduse pastor Enn Palmik. Kehra koguduse nimel ütlesid tervitussõnad Heldur Tooming ning Eimy Rebase. Õde esitas ka kunagise Avispea koguduse vanema Johannes Laksi luuletuse. Jutluse pidas Alland Parman, kes ka ise segakooris laulab. Segakoor teenis lauluga.

Südamliku külaskäigu lõpetas ühine söögiosadus nende imekaunis puhkemajas kiriku kõrval.

Aili Laagriküll

***

Kahel nädalavahetusel (8-10.11. ja 15-17.11.) toimus Suurupis seminar teemal Seksuaalne kuritarvitamine ja sellega kaasnevate probleemide mõistmine ning teised elukontrollivad probleemid. Loenguid pidas üks ameerika abielupaar, kes praegu elab Horvaatias. Kuna sellistel teemadel tavaliselt kristlaste (just Eestis) seas ei räägita, oli see väga vajalik seminar.

Eesmärgiks oli valgustada ka kristlasi selliste probleemide laostavast mõjust ning alustada tugigruppidega Eestis (mujal maailmas on tegutsenud sellised grupid juba mitu aastat).

Teemasid käsitleti sügavuti. Toodi näiteid ka elust enesest. Siiski ei jäädud ainult probleemi tasandile, vaid pakuti ka lahendusi, kus tervenemine on tihti aeganõudev protsess ning tõeliselt vabaks teha ja tervendada võib vaid Jeesus Kristus.

Merike Tamme

***

Detsembrikuu esimesel pühapäeval, 1. detsembril, teenis kogudust segakoor.

***

Jõuludeks valmistuv koguduse kammerkoor tuli koguduse ette taas 8. detsembril, jutlustas Kenno Leier.

***

13. detsembril oli Misjonikoolis viimane koolipäev. Igaüks läks jõuluaega veetma oma kodukoguduse juurde. Viimase õppenädala sisustas Hiinast naasnud misjonär Aaron Jen. Misjonikooli sügissemester lõppes meeleoluka jõulueelse õhtusöögiga Kannikeste kodus.

***

15. detsembril külastas Kehra Kogudust Kohila Baptistikoguduse pastor Viljar Liht koos perega. Vend jagas Jumala sõna.

***

15. detsembril toimus Alaveres Külmade pere eestvõttel ja kohaliku rahvamaja toetusel advenditeenistus. Kehra Kogudus sai samuti kutse kaasa aidata. Pastor Alland Parman koos abiliste Gert ja Marju Vaga ning Georg Kremmeriga võitlesid end läbi tuisu Alaveresse ning teenisid kaasa. Paarikümmet kokkutulnud külaelanikku oli teenima tulnud ka Oleviste Koguduse mandoliinikoor.