Koguduse leht nr 7 : Karjase read

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 7

Jeesus viis oma jüngrid üles mäele, kogus nad enda ümber ja õpetas neid, öeldes: «Õndsad on vaimust vaesed, sest nende päralt on taevariik. Õndsad on tasased. Õndsad on kurvad. Õndsad on armulised. Õndsad on need, kellel on nälg ja janu õiguse järele. Õndsad on need, keda taga kiusatakse. Õndsad olete teie, kui te kannatate. Olge rõõmsad ja ilutsege, sest teie palk on suur taevas.»

Siis Siimon Peetrus ütles: «Kas me peame seda kõike teadma?» Ja Andreas ütles: «Kas me peame selle üles kirjutama?» Ja Jakoobus ütles: «Kas meil tuleb selle kohta eksam?» Ja Filippus ütles: «Mul ei ole paberit.» Ja Bartolomeus ütles: «Kas see on kodune ülesanne?» Ja Johannes ütles: «Aga teised jüngrid ei pidanud seda õppima.» Ja Matteus ütles: «Ma pean korra ära käima.» Ja Juudas ütles: «Mis sellel päris eluga pistmist on?» Siis tahtis üks kohalviibivatest variseridest Jeesuse tunniplaani näha ja ta nõudis Jeesuselt: «Vabandage, mis on selle jutu iva? Kuhu te sellega sihite?»

Ja Jeesus nuttis.

Niisugune on mõnikord õpetaja tee. Me oleme harjunud, et koguduses räägitakse ja räägitakse ja räägitakse. Ja siis me kuulame, kuulame, kuulame ja kuulame. Kiita saavad sõna tegijad, mitte ükspäinis kuulajad (Jk 1:22-23), viimaseid nimetab Jakoobus koguni enda petjateks. Tõepoolest võib petlik olla Jumala sõna kuuldepiirkonnas. Me nagu kuuleme ja teame kõike, mida kuuleme ning noogutame mõistvalt. Selle ellurakendamine jääb aga justkui kaugele. Teinekord see ei häirigi meid, sest millal oli viimane kord, kui sa «jutluselt tulles» oma elus kohe midagi muutsid? Kui see oli ammu, siis on olemas oht, et su süda on Sõna tegemise suhtes tuimaks muutunud.

Veebruarikuu alguses oli meil äratusnädal, mille jooksul kuulsid ka koguduseliikmed head õpetust ning julgustavat sõna. Jumal on läbi mitme kõneleja lasknud viimasel ajal kuuldavale tulla ühte mõtet, mis minu arusaamist mööda on kogudusele kui prohvetlik sõna.

Jumal tahab üha suuremal määral meile mõista anda, et meie oleme Kristuse Ihu. Meie oleme see tööriist, mille kaudu ja mille abil Jumal tahab täide viia oma tahet Kehras.

Ja sina, Jumala inimene, oled omast kohast selle ihu liige. Võib-olla oled sa «silm», kellele on antud näha. Ära siis vaata teiste peale viltu, miks nad ei näe sedasama mida sina, vaid räägi, mida sa näed ­ toimugu see ihu ülesehitamiseks. Võib-olla oled sa «käsi», kes teeb; «kõrv», kes kuuleb; «jalg», kes läheb; «suu», kes räägib. Võib-olla oled sa «põlv», kes ei tüdi palvetamast. Leia oma koht ja tea, et iga liige ­ nii see, kes paistab kohe välja, kui ka see, kes ei paista ­ on ihu terviklikuks toimimiseks väga vajalik.

Teine asi, mida ütlesin välja koguduse aastakoosolekul, on julgustus ­ too inimesi, oma sõpru ja tuttavaid, kaasa koguduste kooskäimistele. Usalda Jumalat, kes seal tegutseb. Ära vaata olukordade peale, need muutuvad, kui me anname Jumalale ruumi tegutsemiseks.

Südamest sinu karjane Alland Parman
Alland Parman