Koguduse leht nr 7 : Tunnistus

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 7

Helen Haas:

Ma tänan Jumalat selle eest, et võin olla Tema laps ja, et mul on olemas oma kodukogudus. Ma hindan väga oma kogudust ja kõiki eestpalveid, mis minu eest on tehtud.

Jumal on kõik hästi teinud. Ma usun, et Jumalal on meile igaks päevaks midagi head varuks. Ja mis saab ühes päevas veel kaunimat olla, kui see, et saad kellegi päästmisele juhtida?

Jumal on meid kõiki kutsunud olema valguseks sellele maailmale - kuulutama rõõmusõnumit igavesest elust. Jeesus ütles Mk 16:15 «Minge kõike maailma ja kuulutage evangeeliumi kõigile loodule!» Kui Jeesus ütles, et kõigile, siis ma usun, et Ta seda ka mõtles: KÕIGILE!

Ma olen viimase aasta jooksul palju Eestis ringi reisinud just selle mõttega, et kuulutada evangeeliumi. Ma ütlen oma Issandale: «Siin ma olen, kasuta mind!» Oi, kui palju on inimesi, kes vajavad Jumala Sõna kuulmist! Oi, kui palju on neid, kes tahavad Jumala Sõna vastu võtta!

Olin hiljuti Paldiskis. Kammisime läbi pea- ja kõrvaltänavaid, et inimesi kutsuda vabaõhu koosolekule. Iseeneses olime ärevuses ja mõtlesime, et ei tea, kas keegi üldse tuleb. Kui koosolek peale hakkas oli rahvast tulnud väga palju. Kõik nad janunesid Jumala Sõna järele. Väga paljud andsid oma elu Jumalale.

Hiiumaal, kus töötan misjonärina, on sündimas imelised lood. Jumal ei ole olnud kurt nende palvete suhtes, mis tema poole on tõusnud. Männamaal, umbes 6 kilomeetrit Ligemalt, kus meie elame, olid augustikuu alguses Näksi talus äratamisnädal. Selle aja jooksul tulid väga paljud päästmisele ­ isegi tervete perekondade kaupa.

Jumal tegutseb vägevalt igas Eesti paigas ja üle terve maa. Jumal otsib neid, kes kuulutaksid, Jumal otsib neid, kes oleksid karjased neile, kes on Sõna vastu võtnud.

1996. augustikuu lõpus olin paaripäevasel reisil Sankt-Peterburgis. Rääkisin seal ühe noor mehega, kes isegi ei teadnud, et mingisugune kogudus eksisteerib. Tema jaoks on kirik ajaloomuuseum, mida turistid imetlemas käivad.

Jumal tahab sind oma tööriistana kasutada! Et teenida Jumalat, ei pea kaugele sõitma. Jumal on siinsamas ­ Sinu sees! Ja kui me tahame näha ärkamist omal maal, siis hoidkem kõigepealt iseendit ärkvel. Ärgu õli lõppegu otsa meie lampidest! Jumal on meid oma kogudust kutsunud olema valguseks ja vägevaks jõuks!

«Paluge siis lõikuse Issandat, et ta läkitaks töötegijad välja oma lõikusele!» (Mt 9:38). Sest lõikust on väga palju! Ja olgem ise igal ajal valmis minema! Jumal väga õnnistagu teid ja täitku teid oma tarkusega!

Helen Haas Illustratsioon