Vaateid Misjonikooli 1997/98 õppeaastasse
Galeriis edasi-tagasi liikumiseks kasuta nooltega nuppu, väljumiseks vajuta tähele G.

Pildike Jõulumaalt
Navigeerimisnupp

Oma esimese praktikanädala veetsid Misjonikooli õpilased jõulude eel Tõrva koguduses. Pastor Enn Palmiku juhatusel valmis jõulumaa ja juurdekuuluv kava. Jõulumaad külastasid kümned grupid Tõrva ja ümbruse koolidest ning lasteaedadest.
Kohalik leht kirjutab: 18.-20. detsembrini oli Tõrva Misjonimajas võimalik istuda kujuteldavasse lennukisse ja sõita unelamte Jeruusalemma otsima jõulumõtet. Kogu maja oli selleks puhuks kujundatud piibliainesele vastavaks. Esmalt selgitasid ürituse peakorraldajad, Kehra Misjonikooli õpilased huvilistele Piiblis märgitud ajaloolisi seiku ja tutvustasid jõuludega seotud paiku. Enne sõidu algust jagati lennureisiks valmistuvatele lastele lahkeid naeratusi ja sokolaadi.

Kujuteldav lennusõit lõppes Augustuse palee väravate juures. Lapsed koputasid ja kui anti luba siseneda, kummardusid nad troonil istuva keiser Augustuse ees sügavalt. Keiser Augustusel oli kõva võim inimeste üle. Tema palee sissekäigu juures valvasid relvastatud sõdurid, kõrval aga seisis truu teener, kes oli valmis täitma keisri iga käsku.

[...] Edasi viib reisijate tee Joosepi puutöökoja juurde. Kuid Joosepit ja Maarjat polnud kodus. Nad olid läinud Petlemma, kus pidid end keisri käsul kirja panema.

Õpilastel oli võimalus uudistada koobast, kus Maarja ja Joosep teeväsimust puhkasid, käia Jeruusalemma turul, viibida templis, kus preester Piiblit luges ja palvetas, veeta hetki lõkketule ümber istuvate karjaste juures, kuhu inglid tulid teadet tooma Päästja sündimisest.

Ja siis suundusid lapsed kujuteldavasse lauta, kus lebas õlgedel lapsuke - Jeesus Kristus. Tema kõrval aga istusid õnnelikena Maarja ja Joosep. Kõik tundus olevat nagu päriselt aja- ja asjakohane. Nagu Piibli lehekülgedelt alla astunud!