Misjonikooli logo

Misjonikooli juhtimine

Misjonikooli juhtimine on kolmetasemeline: Kooli hoolekogu, kooli juhtkond ning kooli tegevjuht oma meeskonnaga. Juhtimise struktuur ja kord sätestatakse täpsemalt kooli põhikirjas, kodukorras ja muudes asjakohastes dokumentides. Siinkohal ülevaade põhiküsimustest.

Kooli hoolekogu

Hoolekogu järgib kooli eesmärkidest, põhikirjast ja teistest põhimõttelise kaaluga dokumentidest kinnipidamist ning langetab otsuseid kooliga seotud põhimõttelistes küsimustes. Hoolekogu kompetentsi kuulub kooli ja selle juhtkonna töö hindamine ning vajadusel korrigeerimine. Hoolekogul on õigus teha ettekirjutusi kooli juhtkonnale ning muudatusi kooli põhidokumentides. Misjonikooli hoolekogu on 7-liikmeline ja sinna kuuluvad tunnustatud vaimulikud regionaalse printsiibi järgi.

Käesoleval hetkel Misjonikooli hoolekogu ei ole veel kokku astunud, sest kool on alustamisjärgus. Kuni hoolekogu moodustamiseni täidab selle funktsioone Misjonifondi juhatus.

Kooli juhtkond

Kooli juhtkond määratakse kompetentsete vaimulike hulgast Misjonifondi juhatuse poolt hoolekogu heakskiidul. Kooli juhtkonna liikmed ei saa samaaegselt olla kooli hoolekogu liikmeteks.

Kooli juhtkond tegeleb järgmiste küsimustega :

Kooli juhtkond käib koos vastavalt vajadusele. Praegu kuuluvad kooli juhtkonda järgmised isikud:

Kooli juhataja ja tema meeskond

Kooli tegevjuhtimiseks valib juhtkond kooli juhataja, kes kuulub ameti poolest ka juhtkonda. Juhatajal on teiste juhatuseliikmete heakskiidul õigus endale jooksva töö korraldamiseks koostada meeskond või kutsuda abilisi.

Kooli juhataja toimib temale juhtkonna poolt antud volituste piires, lahendades kõiki ettetulevaid küsimusi kooli elus. Alates septembrist 1996 on Misjonikooli juhatajaks Alland Parman.