Misjonikooli logo

Tasemetöö

Misjonikooli taset ei ole kerge objektiivselt hinnata. Et teada, kuidas on kooli lõpetavad õpilased omandanud neile pakutud teadmised, korraldame tasemetöö. Pakume selle ka siinkohal vaatamiseks, et oleks näha, millisel tasemel teadmiste omandamist me oma õpilastelt ootame.

Misjonikooli tasemetöö

Töö teostamiseks on aega 48 tundi ning kasutada võib loengutel kirjapandud või salvestatud materjali ning Misjonikooli raamatukogu.

1. Nimeta pildid, mida Piibel kasutab koguduse kujutamiseks ning selgita, mida iga kasutatud pilt meile koguduse kohta räägib. Lisa kirjakohad, kus Piibel sellise pildi annab.
  2. Mis on vaimuanded ja kuidas neid tuleks koguduses kasutada? Nimeta vaimuandeid ja kirjakohti, kus neid kirjeldatakse.
  3. Vasta küsimustele: Mida Sa õpetad...
    Põhjenda väiteid kirjakohtadega. Iga vastuse puhul on Sul kõige olulisema äraütlemiseks kasutada vaid 100 sõna (+kirjakohad lisaks neile).
  4. Mida Sa mõistad kõigi usklike preesterluse printsiibi all?
  5. Esita 10 kõige olulisemat väidet Jumala kohta vormis: «Jumal on...» ning lisa kirjakohad.
  6. Mille järgi otsustad, kas inimene on päästetud? Põhjenda kirjakohtadega.
  7. Mis on Sinu arvates Jumala töö eesmärk siin maailmas? Põhjenda kirjakohtadega.
  8. Miks kristlane peab elama püha elu?
  9. Kuidas tuleb Jumalat teenida, austada ja ülistada?
  10. Mida tähendab Sinu jaoks hingehoidlik töö?
  11. Kuidas tuleb evangeeliumi kuulutada?
  12. Miks ja millistes asjades peaks kristlane olema sõnakuulelik oma vaimulikule juhile?
  13. Kuidas eristada tõelist prohvetit valeprohvetist, õiget õpetust valest õpetusest?
  14. Kujuta ette järgmist situatsiooni. Sa tead, et Su lähedane kristlasest vallaline sõber (samast soost, kui Sa ise) on kiusatuses seksuaalsel alal ning arvatavasti on tal ka seksuaalseid partnereid. Kuidas püüaksid olukorda parandada?
  15. Millistes vaimuliku töö valdkondades tunned end olevat teenimiseks kõige küpsem? Milline võiks olla Sinu teenimise koht Jumala riigis pärast Misjonikooli lõppu?
  16. Mis on Sulle Misjonikooli juures kõige enam meeldinud?
  17. Kellele soovitaksid tulla Misjonikooli?
  18. Mida teeksid Misjonikooli juures teisiti?