Jumal on andja

9. Õppetükk

1. Kellele kuuluvad kõik asjad? (Ps 50:12; Hg 2:8)

Jumalale

Kui mul oleks nälg, ei ma ütleks sulle seda, sest maailma ja selle täius on minu oma!

Minu on hõbe ja minu on kuld, ütleb vägede Jehoova!

2. Kust tuleb hea and? (Jk 1:17)

Jumalalt

Kõik hea and ja kõik täiuslik annetus on ülalt ja tuleb valguse Isalt, kelle juures ei ole muutust ega varjutuse varju.

3. Mida on Jumal meile andnud? (Rm 8:32)

Oma Poja ja koos Temaga kõik

Tema, kes oma Poegagi ei säästnud, vaid loovutas Tema meie kõikide eest, kuidas Ta ei peaks siis Temaga meile kõike muud annetama?

4. Mida Jumal meile teeb? (Fl 4:19)

Täidab meie vajaduse

Aga küll minu Jumal täidab kõik teie vajaduse oma rikkust mööda auga Kristuses Jeesuses.

5. Kas me ise oleme midagi maailma toonud? (1Tm 6:7; 1Kr 4:7)

Ei

Ei ole me ju midagi toonud maailma, seepärast ei või me midagi siit ära viia.

Sest kes eesõigustab sind? Ja mis on sinul, mida sa ei oleks saanud? Aga kui sa selle oled saanud, mis sa siis kiitled, otsekui ei oleks sa seda mitte saanud?

Kust kõik tuleb?

Jumala käest, kes on kõik loonud

Jumal teeb meid andjateks

6. Loe Lk 12:13-21. Vasta:

Kas meie elu oleneb sellest, mida me omame?

Ei

Miks?

Jumal ei käsitle meid mitte meie omanduse järgi, vaid vastavalt meie vahekorrale Temaga

7. Milline on Jeesuse sõna kristlastele?

1) (Ap 20:35)

Mina olen teile kõigiti näidanud, et nõnda tööd tehes tuleb hoolt kanda nõrkade eest ja meeles pidada Issanda Jeesuse sõnu: Õndsam on anda kui võtta!

2) (Lk 6:38)

Andke, siis antakse ka teile; hea, tuubitud ja raputatud ja kuhjaga mõõt antakse teile rüppe; sest sama mõõduga, millega teie mõõdate, mõõdetakse ka teile.

8. Mida tuleb teha rikastel, kes on saanud kristlasteks? (1Tm 6:17-19)

Neid, kes on rikkad sessinases maailmas, manitse mitte olla suurelised ega loota kaduva rikkuse peale, vaid elava Jumala peale, kes meile annab kõike rohkesti tarvituseks, teha head ja rikkaks saada heade tegude poolest, olla helde käega ning jagada teistele ja koguda raudvara heaks aluseks tuleviku jaoks, et saavutada tõelist elu.

9. Mida tuleb teha pöördunud varastel? (Ef 4:28)

Kes varastab, ärgu varastagu enam, vaid tehku pigemini tööd ning soetagu hüüt oma käte tööga, et tal oleks jagada sellel, kellel on puudus.

10. Milline on Jumala «annetamise seadus»? (2Kr 9:6)

Kes kasinasti külvab, see lõikab ka kasinasti, ja kes rohkesti külvab, see lõikab ka rohkesti.

11. Keda Jumal armastab? (2Kr 9:7)

Rõõmsat andjat

Igaüks andku nõnda, kuidas süda kutsub, mitte kurva meelega ega sunniviisil, sest Jumal armastab rõõmsat andjat.

12. Kust me saame, et anda teistele? (2Kr 9:8)

Jumalalt

Aga Jumal on vägev teile andma kõike armu rohkesti, et teil ikka oleks kõike igati küllaldaselt ning oleksite rikkad iga hea teo tarvis.

13. Millised tagajärjed on selle, et me annetame? (2Kr 9:12-14)

Sest selle anni kaudu antud abi ei kõrvalda mitte ainult pühade puudust, vaid toob ka rohket õnnistust selle läbi, et paljud tänavad Jumalat ja selle abistamise tõestuse tõttu ülistavad Jumalat selle eest, et te nii allaheitlikult tunnistate Kristuse evangeeliumi ja nii helde südamega teete andide osalisteks neid ja kõiki, ja oma palvetes teie eest nad avaldavad igatsust teie järele Jumala üliväga suure armu tõttu, mis teile on osaks saanud.

1)

Kõrvaldab kristlaste puuduse

2)

Toob õnnistust

3)

Jumalat kiidetakse ja ülistatakse

4)

Tehakse eestpalveid

Kümnis

14. Milleks kutsub Jumal üles oma rahvast? (Ml 3:10)

Proovima Jumala ustavust kümnisega

Tooge kogu kümnis varaaita, et mu kojas oleks toidust, ja proovige mind ometi sellega, ütleb vägede Jehoova! Tõesti, ma avan teile taevaluugid ja kallan teile õnnistust küllastuseni!

15. Kuidas me Jumalat saame austada? (Õp 3:9-10)

Varandusega

Austa Jehoovat oma varandusega ja uudseviljaga kõigest oma saagist, siis su aidad täituvad küllastusega ja viina-aamid ajavad üle!

16. Mida Jeesus ütles kümnise kohta: kas seda tuleb maksta? (Mt 23:23)

Tuleb küll

Häda teile kirjatundjad ja variserid, te silmakirjatsejad, et te maksate kümnist mündist ja tillist ja köömnest ja jätate kõrvale, mis on tähtsaim käsuõpetuses, õigluse ja halastuse ja ustavuse! Seda tuleks teha, aga teist mitte jätta tegemata!

17. Kuidas tõid Jumalale andi Aabraham (1Ms 14:20) ja Jaakob (1Ms 28:22)?

Nad tõid kümnist

18. Kui tihti oli algkoguduses kombeks annetusi kokku panna? (1Kr 16:1-2)

Nädala esimesel päeval

Mis puutub korjandusse pühade heaks, siis tehke teiegi nõnda, nagu ma olen korraldanud Galaatia kogudustes. Igal esimesel nädalapäeval pangu igaüks teie seast midagi tallele sedamööda, kuidas temal on jõudu, et mitte alles siis raha ei kogutaks, kui ma tulen.