Milleks noortetöö?

Loengukonspekt Eesti EKB Liidu Laste- ja Noortetöö Keskuse Noorsootöökonverentsil peetud loengust 19.8.1998.

1. Nüüdisajal on moes olla otstarbest ja eesmärgist juhitud, mitte oludest, tujudest juhitud. Noortetööl võib olla raske olla otstarbest/eesmärgist juhinduv, kui seda pole kogusus, ent siin on rohtu, mida saame loengu lõpupoole.
  2. Pildid kogudusest (Uues Testamendis) - võtame vaatluse alla vaid mõned.
  3. Noortetöö on «teistugune» - mille poolest?
  4. Vastuolud noorte ja vanade vahel - kas on olemas? Kas on kardetavad?
  5. Oleme jõudnud selleni, mida loengu pealkirjas küsisime. Noortetöö koht ja vorm võib olla koguduseti erinev, kuid selle sisuline olemus on koguduse sisene EESKUJUKS OLEMINE.
  6. Mis tõmbab, mis peletab, mis hoiab noori koguduses?