Koguduse leht 5 : Mida me usume ja mida me väärtustame

Pealeht - Teated - Uus - Misjonikool - Vaimulikud tekstid - Kristlik statistika - Juhtimine - Sisukord - Koguduse leht 5

Armsad ususõbrad! Te olete nähtavasti kuulnud lugu kellestki, kes sattus kord töökaaslaste küsimuste alla. «Kuule, sa oled usklik ja käid kirikus. Misasja te seal õige usute?» uudishimutses töökaaslane. «Ma usun sedasama, mida terve meie kogudus usub.» «Ja mida siis sinu kogudus usub?» ei jätnud teine järgi. «Ikka sedasama, mida minagi usun.» - «Ja mida te siis usute - sina ja terve kogudus?» huvitas asi nüüd töökaaslasi üpris väga. «Noh, me kõik usume ikka ühte ja sedasama asja...»

Mõnikord on hea omada ühte selgesti ülespandud dokumenti, mis annab ülevaate sellest, missugune on meie parima arusaam Pühakirjast ning mida me kogudusena taotleme ja oluliseks peame. Seda küsitakse vahel, rääkimata sellest, et seda on hea ka enesel teada ning arvesse võtta. Olgu siin välja pakutud üks tekst, mis võiks saada arutluste ja mõttevahetuste aluseks. See ei ole mingi Kehra Koguduse usutunnistus ega muu ametlik dokument.

Et koduleheküljel on vastavad dokumendid olemas, esitame siin viited neile: