Kui kristlik on Eestimaa?

Eelmine Sisukord Järgmine

Juuresolev kaart-graafik püüab anda ühe ülevaate Eestimaa kristlikkusest. Kaardil on erinevate taustadega märgitud maakonnad vastavalt sellele kui palju on seal elanikke ühe evangeeliumi kuulutava koguduse kohta. On selge, et selline «kristlikkuse» mõõtmine pole kaugeltki kõikehaarav ega kirjelda mingis mõttes piirkonna vaimulikku olukorda. Teisalt on siiski evangeelselt aktiivsete koguduste ja nende tööpunktide rohkus või vähesus mingiks mõõdupuuks ning näitab kui kättesaadav on kristlik sõnum inimesele.

Kaart-graafik koguduste tihedusest

Teise «kristlikkuse» mõõduna on kõrvuti asetatud kaks numbrit - asulate arv, milles elanikke 100 või rohkem ning evangeeliumi kuulutavate koguduste ja nende tööpunktide arv. Evangeeliumi levimise seisukohalt oleks ideaalne, kui igas asulas, kus on vähemalt sadakond elanikku, oleks inimesel võimalus tulla mingiski vormis kristlikku osadusse. Suuremas asulas oleks selleks kogudus või tütarkogudus, väiksemas asulas koguduse tööpunkt (regulaarsed koosolekud vähemalt kord kuus) või veel parem - ka kodune osadusgrupp. Suuremates linnades näib olevat mõistlikuks ideaalproportsiooniks kogudus mõne tuhande elaniku kohta, kus kokkutulemise koht oleks jalgsikäigu tee kaugusel elukohast.

Eelmine Sisukord Järgmine