Noortetöö

Töö

Ükski ärgu põlaku sinu noorust, vaid ole usklikele eeskujuks sõnas, elus, armastuses, usus, meelepuhtuses. 1Tm 3:12

Üks kolmandik Kehra Koguduse liikmetest on 30 aastased ja nooremad. Kuigi Noortetöö pole suletud ka vanematele, on enamus asjaosalisi aastates 20-30. Noortetöö eesmärk ja roll on olla koguduses eeskujuks. Noortele on usaldatud koguduses pühapäevakooli rühmade ja skautide juhtimine, raamatukogutöö, kirjanduse levitamine ning koguduse leht, noored seisavad hea ka koguduse maja korrashoiu eest. Omaette peatüki moodustab koguduse laagritega seonduv, kus noorte õlul on taas suur organiseerimistöö.

Noortetöö sai koguduses alguse 90-te aastate alguses, kui ärkamise käigus ühines Kehra Kogudusega kümneid noori. Töö alustajateks ning eestvedajateks said Ilmo ja Inna Kannike, kes on noortetöö koordinaatoriteks tänaseni.

Noored korraldavad ise vaimulikke koosolekuid ning teenivad kaasa pühapäevastel jumalateenistustel. Noortetöö lahutamatuks osaks on eriüritused - jaanipäevast jõuludeni - ning väljasõidud. Noortekoor on teenimas käinud mitmetes Soome ja Eesti paikades.

Noorte eestvedamisel hoitakse kogudus terve ka ihu poolest. Käiakse üheskoos mere ääres või ujulas, talvel korraldatakse suusa-väljasõite. Iga nädal on koguduse käsutuses pallisaali aeg. Soojal ajal ei vaibu koguduse võrkpalliplatsil pallilahingud. Laupäeviti toimib noorte kristlike meeste saunaklubi.

Noorteüritused toimuvad reeglina laupäeva õhtuti. Huvi korral küsi täpsustusi kogudusest.

Viit noorte tervituspildileSind tervitavad Kehra Koguduse noored. Viit ülistuskoori pildile Vaimu poolest noorte ülistuskoor teenimas Piiblipäevadel 1997 Pärnus.